Calendar

wrz
19
pon.
Szkolenie „Wykroczenia i przestępstwa przeciwko środowisku, delikty administracyjne i kontrole”, ABRYS, online
wrz 19@10:00 – 13:00
Szkolenie "Wykroczenia i przestępstwa przeciwko środowisku,  delikty administracyjne i kontrole", ABRYS, online

Za nielegalne składowanie, unieszkodliwianie, przetwarzanie czy transport odpadów, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu, może grozić do 10 lat więzienia – przewiduje znowelizowana w 22 lipca 2022 przez Sejm ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania przestępczości środowiskowej.

16 sierpnia Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przeciwdziałaniu przestępczości środowiskowej!

Nowe przepisy zakładają m.in., że sąd wobec sprawcy za umyślne przestępstwo przeciwko środowisku będzie musiał orzec wobec niego nawiązkę w wysokości od 10 tys. zł do 10 mln zł.

Wprowadzone mają być również dodatkowe uprawnienia dla Inspektorów Ochrony Środowiska, którzy nie będą musieli okazywać legitymacji w przypadku prowadzenia czynności.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

lut
27
wt.
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, ABRYS, Gdynia
lut 27 – lut 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji - energia i recykling, ABRYS, Gdynia

Zapraszamy na pierwszą edycję Konferencji Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, która odbędzie się w Gdyni w dniach 27-29 lutego 2024 r.  w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Konferencja stanowi nowy punkt na mapie wydarzeń organizowanych przez firmę Abrys, które mamy nadzieję, stanie się wartościowym miejscem obrad dla osób zainteresowanych najistotniejszymi kwestiami wiążącymi się z odpadami ulegającymi biodegradacji.

W trakcie konferencji zostaną poruszone kwestie nowego programu dofinansowania instalacji do fermentacji oraz zajmiemy się rozpatrywaniem kluczowej roli frakcji ,,bio’’ w osiąganiu założonych poziomów recyklingu i odzysku energii w Polsce. W ramach sesji pierwszej pochylimy się nad zakresem uwarunkowań ekonomicznych i prawnych, a także społecznych. Pozostałe sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy podczas konferencji, dotyczyć będą fermentacji i kompostowania oraz nawozowego wykorzystania odpadów ulegających biodegradacji. Ostatni segment wydarzenia odnosić się będzie do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw komunalnych w oparciu o energię z bioodpadów.

Trzeciego dnia konferencji będziemy mieli przyjemność zaprezentować naszym uczestnikom sprawdzoną technologię do kompostowania firmy EQUIPO w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Szczegóły: https://bioodpady.abrys.pl/